|vineri, martie 29, 2024
  • Follow Us!

CSM Vâlcea a comis-o cu Fortuna

CSM-Rm-Valcea-300x200

CSM Vâlcea a produs surpriza neplăcută a rundei a 11-a din Liga a II-a, seria 2, piezând pe propriul teren, scor 1-2, în faţa nou promovatei Fortuna Poiana Câmpina. Oltenii au deschis scorul prin Bogdan Geantă, care a marcat din cinci metri (’16), iar oaspeţii au restabilit egalitatea impediat după pauză, prin Vali Munteanu, care a punctat din postură de unu la unu cu portarul Daniel Popescu (’46). Cel care le-a dat lovitura de graţie elevilor lui Erik Lincar a fost Chipirliu, în minutul 80.

CSM Vâlcea: D. Popescu – Deaconescu, I. Stoica, Ct. Pîrvulescu, Briceag – L. Iordache – Konyeha (’67, Nkongue), Câju, Ov. Popescu, B. Geantă (’74, Vl. Munteanu) – I. Coman (’77, Neagu). Antrenor: Erik Lincar.

Fortuna: I. Popescu – Al. Aldea (’55, Dobroslavevic), M. Marin, Şandru, G. Damian – Cioinac, Minciună – V. Munteanu, Honciu (’89, Stanciu), Antohi – Chipirliu (’81, Năstase). Antrenor: Aurelian Stamate

Au arbitrat: Omar Cristian Dumitrică – Damian Antal, Ciprian Iovu.