Alexia Portigliatti, o fetita de 10 ani din Cernavoda, laureata a Festivalului „Flori de cântec românesc” din Râmnicu Vâlcea
![17952964_10208737478545476_8822875905972890816_n](http://ziaruldevalcea.com/wp-content/uploads/2017/05/17952964_10208737478545476_8822875905972890816_n-685x320.jpg)
Alexia Portigliatti Barbos are 10 ani și se pregătește la Centrul Cultural Județean „T. Burada”, filiala Cernavodă, sub îndrumarea profesorului Roxana Elena Ghindici.
Frumoasa artistă a prins curajul de a ieși în public și de a arăta tuturor calitățile sale interpretative.
Săptămâna trecută, a plecat învingătoare de la Festivalul „Tinere sperante” din Medgidia, iar săptămâna aceasta vine cu o nouă victorie: locul III la Festivalul „Flori de cântec românesc” din Râmnicu Vâlcea.
Alexia se mai mândrește cu două premii de locul III (Râșnov) și locul I (Constanța).
Felicitări!
in Actualitate