Victor Giosan a demisionat din funcţia de preşedinte al organizaţiei municipale Rm. Vâlcea a PNL! NU l-a mai suportat pe Buican!
![f_350_200_16777215_00_images__2017_giosan-pnl](http://ziaruldevalcea.com/wp-content/uploads/2017/07/f_350_200_16777215_00_images__2017_giosan-pnl.jpg)
Victor Giosan, preşedintele PNL Rm. Vâlcea, şi-a anunţat marti demisia din fruntea organizaţiei municipale a partidului. În interiorul PNL Vâlcea existau de câteva zile divergenţe majore de opinie, după ce Giosan a criticat decizia PNL de a vota în Parlament, alături de PSD şi ALDE, pensiile speciale pentru primari. Astfel, după ce Victor Giosan a fost criticat de o parte din primarii PNL, acesta a decis să-şi prezinte demisia din fruntea organizaţiei municipale a PNL – noteaza publicatia Saptamana in Oltenia.
in Politica