Accident soldat cu două victime la Fârtățești
![accident_dcnews_17643000](http://ziaruldevalcea.com/wp-content/uploads/2017/08/accident_dcnews_17643000-670x320.png)
Un accident rutier soldat cu doua victime a avut loc joi seară, în jurul orei 22:00, pe DN 65 C, pe raza comunei vâlcene Fârtățești. Ambele persoane au suferit răni uşoare. Potrivit IPJ Vâlcea, cauza producerii accidentului a fost neatenţia la volan. Mai precis, un bărbat de 54 de ani din Râmnicu Vâlcea, care avea alte preocupări în timpul şofatului, a părăsit partea carosabilă şi s-a izbit de un capăt de pod, răsturnându-se în şanţ. Au fost răniţi şoferul şi pasageradin dreapta.
in Fapt divers