|sâmbătă, mai 18, 2024
  • Follow Us!

Veste buna de la primarul Nicolae Sardarescu: Proiect cu finantare europeana de 1,7 milioane de euro pentru dezvoltarea orasului Horezu 

Nicolae Sardarescu

Veste buna de la primarul orasului Horezu, Nicolae Sardarescu:

Stimaţi horezeni,
Îmi doresc să împărtăşesc cu dumneavoastră bucuria şi satisfacţia unei zile importante pentru comunitatea noastră. In data de 2 aprilie 2018, am semnat la Agenţia pentru Dezvoltare Regională Sud-Vest Oltenia, la Craiova, contractul de finanţare pentru proiectul cu titlul “Amenajarea zonei centrale pietonale a staţiunii turistice Horezu, judeţul Vâlcea, în vederea consolidării identităţii locale şi dezvoltării turismului” în valoare totală de 1,7 milioane euro. Acest proiect reprezintă un pas important pentru dezvoltarea oraşului nostru. Mulţumesc lui Dumnezeu precum şi tuturor celor care au contribuit la realizarea acestui proiect.

Il felicitam si noi pe primarul Nicolae Sardarescu, unul dintre cei mai activi si eficienti edili ai judetului Valcea!

One Response to Veste buna de la primarul Nicolae Sardarescu: Proiect cu finantare europeana de 1,7 milioane de euro pentru dezvoltarea orasului Horezu

  1. traian

    felicitari,si la tot mai mule fonduri.

     

Leave a Response