TRAGEDIE la Pausesti Maglasi! Un zid s-a prabusit peste un barbat de 42 de ani! Acesta a murit pe loc!
![30742552_1680383345378800_7086516942558724096_n](http://ziaruldevalcea.com/wp-content/uploads/2018/04/30742552_1680383345378800_7086516942558724096_n-685x320.jpg)
TRAGEDIE! Un zid s-a prabusit azi peste un barbat de 42 ani in localitatea Pausesti Maglasi. La fata locului au intervenit o autospeciala descarcerare SMURD si o ambulanță cu medic SAJ. Pentru a scoate victima de sub daramaturi a fost solicitat si un buldoexcavator. In cele din urma, barbatul a fost extras de echipajul de descarcerare. Acesta decedase, probabil, la cateva secunde de la prabusirea zidului.
Zidul a cazut pe o lungime de aproximativ 12 metri si o înălțime de aproximativ 2 metri fiind format din piatra de râu, ciment, plasa STM si cărămidă care constituia un perete de consolidare a temeliei casei. Interventia a fost îngreunată deoarece persoana captivă se află intr-un șanț adânc de aproximativ 1.5m, in interiorul caruia s-a prăbușit acest zid.
Din primele informatii, barbatul decedat lucra impreuna cu alti doi muncitori la consolidarea unui imobil. Ceilalti colegi s-au salvat in ultimul moment.
Tiberiu Pirnau
![30707872_1680266585390476_8004908180259733504_n](http://ziaruldevalcea.ro/wp-content/uploads/2018/04/30707872_1680266585390476_8004908180259733504_n.jpg)
![30715383_1680383375378797_1149872992654721024_n](http://ziaruldevalcea.ro/wp-content/uploads/2018/04/30715383_1680383375378797_1149872992654721024_n.jpg)
![30739822_1680266598723808_3727895556953997312_n](http://ziaruldevalcea.ro/wp-content/uploads/2018/04/30739822_1680266598723808_3727895556953997312_n.jpg)
in Impact