Haine și alimente pentru familii sărace
![img-20180702-wa0053](http://ziaruldevalcea.com/wp-content/uploads/2018/07/img-20180702-wa0053-685x320.jpg)
Duminică, 1 iulie, părintele Constantin Șandru de la parohia Mateești II, Protopopiatul Horezu, împreună cu părintele Ion-Liviu Popescu de la Parohia Boghia din Protopopiatul Drăgășani, au împărțit alimente și haine famililor nevoiașe cu mai mulți copii.
„Încercăm să oferim sprijin material acestor familii. Sărăcia, lipsa curățeniei, a unor comportamente sanogene, conduc la marginalizare în comunitate, la probleme legate de integrarea copiilor în sistemul educațional. De aceea, pe lângă sprijinul material, ne propunem și un program de consiliere a părinților, pentru ca, împreună, să le putem schimba viața acestor copii”, a spus părintele Constantin Șandru.
in Prim plan