Fată de 8 ani, rănită într-un accident rutier
![accident-1](http://ziaruldevalcea.com/wp-content/uploads/2018/11/accident-1.jpg)
O fată de 8 ani a fost rănită uşor, în timpul unui accident rutier care a avut loc, în această dimineaţă, în Râmnicu Vâlcea, pe DN 7, în zona Goranu. Şoferul unui autoturism nu ar fi adaptat viteza la condițiile de drum, a pierdut controlul volanului şi a intrat cu maşina într-un cap de pod. Potrivit poliţiştilor, şi şoferul ar fi suferit răni uşoare. Atât el, cât şi fata au fost transportaţi la spital.
in Impact