|sâmbătă, iulie 27, 2024
  • Follow Us!

A opta minune a lumii: Genesis Brezoi a obţinut prima victorie!

Divizia C

Vineri, la Brezoi, în faţa publicului spectator fidel, echipa de pe ultimul loc din Divizia C a spart gheaţa şi a înregistrat primul succes. Aşa după cum spune şi scorul, 3-2 în confruntarea cu Gilortul Tg. Cărbuneşti, vitoria a fost muncită, chiar chinuită am putea spune. Gazdele au deschis repede scorul, prin Laurenţiu Pufu, dar gazdele au restabilit egalitatea la mijlocul primei reprize. La pauză era, totuşi, 2-1 pentru Genesis Brezoi, graţie reuşitei lui Mătăsaru. În repriza a doua aveam să consemnăm prestaţia ciudată a portarului Ivănescu, cel care a scos goluri ca şi făcute, însă a gafat nepermis în alte momente. Una peste alta, cu ajutorul apărării visătoare a brezoienilor, unde Lala a fost din nou penibil, gorjenii au egalat. Cu zece minute înainte de final, după câteva ratări monumentale, totuşi Genesis Lotru Brezoi a marcat, prin acelaşi Zizi Mătăsaru, golul primei victorii în actuala ediţie de campionat. Chiar dacă nu mai au nici o şansă să se salveze de la retrogradare, brezoienii speră ca măcar să nu termine pe ultimul loc al clasamentului!