Remus Petrescu, agamanul de la CET Govora, a intrat în atenția procurorilor DNA!
![REmus Petrescu Modarem](https://ziaruldevalcea.com/wp-content/uploads/2015/09/REmus-Petrescu-Modarem-575x320.jpg)
Reprezentantul în AGA CET Govora, Remus Petrescu, a intrat în atenția procurorilor DNA în urma jocurilor politico-economice în care este implicat. Paronul societății Modarem se află în vizorul DNA deoarece este supectat a fi membru al unei grupări organizate, de tip MAFIOT, care urmărește intrarea în insolvență a CET Govora. Petrescu va fi țapul ispășitor în această afacere, el fiind băgat la înaintare de deputatul Cristian Buican și vicepreședintele CJ Vâlcea, Romulus Bulacu.
Remus Petrescu se dovedește a fi exponentul unui grup de interese care urmărește vânzarea CET Govora la preț de nimic unor „investitori“ strategici străini, cu care a avut relații de afaceri! Vom reveni cu amănunte!
in Impact