Incendiu suspect în comuna Zătreni
![valcea-barbat-imobilizat-la-pat-mort-dupa-un-incendiu-120533-1](https://ziaruldevalcea.com/wp-content/uploads/2014/05/valcea-barbat-imobilizat-la-pat-mort-dupa-un-incendiu-120533-1.jpg)
Miercuri seară, la Inspectoratul pentru Situaţii de Urgenţă Vâlcea s-a da alarma. Pompierii vâlceni erau solicitaţi pentru stingerea unui incendiu produs la o casă de locuit în localitatea Zătreni, sat Stanomiru. Până la stingerea incendiului de către cetăţenii care au sărit în ajutor, au ars materiale textile şi s-au degradat zugrăveala şi aproximativ patru metri pătraţi din parchet. Din cercetări s-a stabilit că incendiul a fost declanşat de proprietara locuinţei, în vârstă de 48 de ani, care a vrut să aprindă focul în sobă folosind benzină. Din nefericire, femeia a suferit arsuri de gradul I şi II pe aproximativ 30% din suprafaţa corpului. Pacienta a fost transportată de un echipaj SMURD la CPU Drăgăşani.
in Fapt divers