S-a dat startul celei de-a VII- a ediții a Zilei Recoltei
![e49934ef79de568b6d1c0167cab06906_L](https://ziaruldevalcea.com/wp-content/uploads/2017/10/e49934ef79de568b6d1c0167cab06906_L-685x320.jpg)
În ciuda ploii torențiale neașteptat de mulți râmniceni au ținut să vină în Centrul Râmnicului pentru a participa la deschiderea oficială a Zilei Recoltei, ce se va desfășura în perioada 7- 10 octombrie.
Sărbătorită în primul weekend din luna octombrie, aceste zile sunt un prilej de sărbătoare pentru agricultori, dar și pentru persoanele care își doresc să cumpere produse proaspete și de calitate.
![22310473_794629220697835_4892401078545230154_n](http://ziaruldevalcea.ro/wp-content/uploads/2017/10/22310473_794629220697835_4892401078545230154_n.jpg)
![IMG_1516](http://ziaruldevalcea.ro/wp-content/uploads/2017/10/IMG_1516.jpg)
![IMG_1531](http://ziaruldevalcea.ro/wp-content/uploads/2017/10/IMG_1531.jpg)
![IMG_1532](http://ziaruldevalcea.ro/wp-content/uploads/2017/10/IMG_1532.jpg)
in Actualitate