Opt familii din Olănești, care au aniversat 50 de ani de căsătorie, au fost premiate de primarul Vasilache
![primar Olanesti](https://ziaruldevalcea.com/wp-content/uploads/2017/10/primar-Olanesti-685x320.jpg)
La sfârșitul săptămânii trecute, 8 familii din orașul Băile Olănești, care au aniversat 50 de ani de căsătorie au fost premiate de Primăria orașului Băile Olănești. Primarul orasului, dl. Vasilache Vasile Sorin, a oferit fiecarui cuplu o diploma de fidelitate si un premiu de 500 de lei, i-a felicitat pentru intelepciune si experienta de viata care constituie o sursa de invatatura pentru toti cetatenii, si i-a asigurat de toata admiratia si pretuirea autoritatii publice locale.