AJOFM VÂLCEA vine în sprijinul angajatorilor şi patronatelor din judeţ
![Nafliu somaj](https://ziaruldevalcea.com/wp-content/uploads/2017/07/Nafliu-somaj-685x320.jpg)
Agenţia Judeţeană pentru Ocuparea Forţei de Muncă Vâlcea a organizat la sediul din Râmnicu Vâlcea un seminar cu tema “Ucenicia la locul de muncă – beneficii financiare destinate angajatorilor şi modalitatea eficientă de recrutare şi fidelizare a personalului”. La acest seminar au fost invitaţi reprezentanţii patronatelor şi angajatori din judeţul Vâlcea. Pe lângă tema principală a seminarului s-a luat în discuţie şi celelalte măsuri de stimulare financiară a angajatorilor care încadrează în muncă persoane aflate în evidenţele AJOFM Vâlcea.
Obiectivul acestui seminar: sprijinirea agenţilor economici în selectarea şi recrutarea de personal, în special prin încadrarea de ucenici şi finanţarea acestor măsuri pe o perioadă de maxim 3 ani.
in Actualitate