Olimpiada Naționala a Sportului Școlar se va desfășura la Colegiul Național „Alexandru Lahovari”
![18765642_1554495787893880_3493485439550159008_n](https://ziaruldevalcea.com/wp-content/uploads/2018/05/18765642_1554495787893880_3493485439550159008_n-685x320.jpg)
Vineri, 18 mai 2018 , orele 0900, în sala de spectacole a Filarmonicii de Stat „Ion Dumitrescu” din municipiul Râmnicu Vâlcea va avea loc festivitatea de deschidere a Olimpiadei Naționale a Sportului Școlar – etapa națională la baschet feminin – învățământ liceal.
Menționăm că această competiție se va desfășura la Colegiul Național „Alexandru Lahovari” și în Sala Capela a Clubului Sportiv Școlar din municipiul Râmnicu Vâlcea și că ne bucurăm de participarea a 96 sportive, 8 antrenori și părinți susținători.
Le urăm succes participanților și dorim ca spiritul de fair-play să domine întreaga competiție.
in Actualitate