Carmen Stanescu Lixandru, primarul localitatii Sutesti: Eroii sunt memoria vie a istoriei noastre!
![32651588_1646453482074969_7134545770828529664_n](https://ziaruldevalcea.com/wp-content/uploads/2018/05/32651588_1646453482074969_7134545770828529664_n-685x320.jpg)
Ziua Inaltarii Domnului la cer este pentru noi, românii, și ziua cinstirii Eroilor neamului. Din toate timpurile și din toate locurile, cunoscuți și necunoscuți, toți aceia care, într-un fel sau altul, si-au jertfit viața pentru apărarea țării, pentru realizarea unității noastre naționale.
Eroii sunt memoria vie a istoriei noastre!
Carmen Stanescu Lixandru, primarul localitatii Sutesti