START al Olimpiadei Naționale a Sportului Școlar – etapa națională la baschet feminin
![32768369_1908067402571273_3427107302019170304_n](https://ziaruldevalcea.com/wp-content/uploads/2018/05/32768369_1908067402571273_3427107302019170304_n-685x320.jpg)
Astăzi a avut loc festivitatea de deschidere a Olimpiadei Naționale a Sportului Școlar – etapa națională la baschet feminin – învățământ liceal – în sala de spectacole a Filarmonicii de Stat „Ion Dumitrescu” din municipiul Râmnicu Vâlcea.
Această competiție se desfășură la Colegiul Național „Alexandru Lahovari” și în Sala Capela a Clubului Sportiv Școlar din municipiul Râmnicu Vâlcea. Ne bucurăm de participarea a 8 echipe din județele Alba, Bacău, Bihor, Cluj, Dâmbovița, Galați, Teleorman și Municipiul București.
Le urăm succes participanților și dorim ca spiritul de fair-play să domine întreaga competiție!
in Actualitate