Furtuna a făcut prăpăd în Vâlcea: Zeci de copaci au fost doborâţi şi acoperişurile au fost smulse – VIDEO
![media-153305982434935300](https://ziaruldevalcea.com/wp-content/uploads/2018/08/media-153305982434935300.jpg)
Vântul puternic a smuls acoperişurile a patru case şi a două anexe gospodăreşti şi a rupt ori dezrădăcinat aproape 70 de arbori.
Serviciul voluntar pentru situaţii de urgenţă din comună intervine pentru limitarea efectelor furtunii, tăind arborii căzuţi şi îndepărtându-i cu ajutorul unui buldoexcavator. Localnicii nu au solicitat intervenţia militarilor de la Inspectoratul pentru Situaţii de Urgenţă.
in Ancheta