Mobilizare exemplara: Firma de construcţii SC Electrovâlcea SRL lucrează în ritm alert la modernizarea „Arenelor Traian”
![bscap0001-21](https://ziaruldevalcea.com/wp-content/uploads/2018/08/bscap0001-21-685x320.jpg)
După nici o lună de la demararea investiţiei, firma de construcţii SC Electrovâlcea SRL lucrează în ritm alert la modernizarea „Arenelor Traian”, existând o mobilizare exemplară de utilaje şi forţă de muncă pe şantier. Proiectul se realizează cu bani din bugetul primăriei municipiului, mai exact din împrumutul pe care administraţia locală din Râmnicu Vâlcea l-a contractat în urmă cu trei luni. Investiţia, care se ridică la 127 miliarde lei vechi are termen de finalizare primăvara anului viitor.
in Actualitate