|miercuri, decembrie 7, 2022
  • Follow Us!

La Sport Club Municipal Râmnicu Vâlcea și fetele joacă fotbal! 

primaria-ramnicu-valcea-cladire-4

La Sport Club Municipal Râmnicu Vâlcea și fetele joacă fotbal!

În România, fotbalul este un sport cu istorie. Înainte de 1989, în țară erau multe echipe de fotbal feminin. Cu doi ani înainte de revoluție, campionatul feminin de fotbal a fost desființat, iar în anii ‘90, s-a înființat din nou.
Pentru că sunt multe fete care își doresc să facă performanță în acest sport, SCM Râmnicu Vâlcea a înființat și ramura de fotbal feminin. Este important să oferim copiilor șansa de a practica sportul preferat.
Așteptăm ca fetele care iubesc fotbalul să vină în număr cât mai mare, la clubul nostru.
Ne mândrim cu echipa noastră de fotbal feminin!

FB_IMG_1541149979380

Leave a Response