Inundaţii în Vâlcea
![inundatii-interventie-isu-pompieri-11-1024x683](https://ziaruldevalcea.com/wp-content/uploads/2017/05/inundatii-interventie-isu-pompieri-11-1024x683-685x320.jpg)
Inspectoratul pentru Situatii de Urgenta „GENERAL MAGHERU” al judetului Vâlcea a intervenit ieri pentru evacuarea apei în mai multe gospodării din judeţ. Pompierii au acţionat în localităţile: Creţeni, sat Izvoru, Lungeşti, sat Fumureni, Călimănești – DN7, km 197 pentru evacuarea apei de pe carosabil. În localitatea Tetoiu, s-a acţionat pentru evacuarea apei dintr-o gospodărie din satul Nenciuleşti, iar în localitatea Tomșani a fost în satul Băltăţenii a fost inundat beciul unei gospodării. În localitatea Băbeni, s-a acţionat pentru evacuarea apei din curtea unei gospodării şi terenul agricol din proximitate.